ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
25/5/2018 - יום שישי י"א בסיוון תשע"ח
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » חברת החשמל הרכיבה כדורי אזהרה על קו מתח עליון - תמונות

חברת החשמל הרכיבה כדורי אזהרה על קו מתח עליון - תמונות

מי שעבר לאחרונה באזור תחנת הכוח 'צפית' (בסמוך לכפר-מנחם שבשפלת יהודה) ראה מחזה מיוחד לאורך קו המתח העליון היוצא מהתחנה: מסוק מרחף באוויר, בצמוד לתיילי החשמל כשאדם הלבוש בחליפה מיוחדת יושב על רמפה המותקנת על מגלשי מסוק ומתקין על הקו במרחקים קבועים כדוריים כתומים.

על קווי חשמל רבים מוקנים כדורי אזהרה בצבע כתום- לאזהרה על הימצאותם לכלי טיס העוברים בסמוך. ההנחיות להתקנת כדורי האזהרה מתקבלות בחברת החשמל ממנהל התעופה. את התקנת כדורי האזהרה מבצעים עובדי חברת החשמל שהוכשרו לכך במיוחד בעזרת מסוקים. העובדים 'מבלים' חלק ניכר מיום העבודה כאמור על גבי 'רמפה' הקשורה למגלשי המסוק, בין שמיים וארץ.

הכדורים מורכבים על חוט הארקה העובר מעל התיילים כשהמסוק עובר בכל פעם מרחק ועוצר לפרק זמן על מנת לאפשר לעובד שעל הרמפה להתקין כדור בטיחותי חדש או להחליף ישן בחדש. .

יתרונה של השיטה החדשה, הוא בכך שאין צורך בהפעלת ציוד מכני כבד (משאיות ובמות הרמה) ובשינועו לשטח, דבר המקצר את לוחות הזמנים ומשך העבודה ומוזיל את עלויות הביצוע. יודגש, כי העובדים עוברים הכשרה מקיפה ומקצועית לקראת ביצוע עבודות מסוג זה. ההכשרה כוללת תירגולים מפרכים באוויר ועל הקרקע, אימוני סימולציה מגוונים ורק לאחריהם יוצאים לדבר האמיתי בין שמיים וארץ.

צילום: יוסי וייס - דוברות חברת החשמל  17/02/2017
 

© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » חברת החשמל הרכיבה כדורי אזהרה על קו מתח עליון - תמונות