ווב קונספטס
2525 - חדשות
2525 - אתר התמונות ומבזקי החדשות און ליין
25/5/2018 - יום שישי י"א בסיוון תשע"ח
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » הנשיא בפגישת עבודה מדינית עם נשיא גרמניה - תיעוד

הנשיא בפגישת עבודה מדינית עם נשיא גרמניה - תיעוד

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, קיים פגישת עבודה מדינית עם נשיא גרמניה ד"ר פרנק-וולטר שטיינמאייר, במסגרת ביקורו הרשמי בישראל עם כניסתו לתפקידו. לפני פגישתם נשאו השניים הצהרות משותפות לתקשורת.

בפתח דבריו בירך נשיא המדינה את עמיתו עם הגעתו לירושלים בירת ישראל ולרגל כניסתו לתפקיד והתייחס לביקורים התכופים של בכירי הממשל הגרמני בישראל: "ביקורים אלה, משמשים עדות לכך שדווקא מתוך העבר הטראומטי, שלא יישכח לעולם, צמחה מערכת יחסים מכבדת ומיוחדת בין גרמניה לישראל."

הנשיא הודה לנשיא גרמניה על עמידת ארצו לצד ישראל בנוגע להחלטת אונסק"ו, ואמר: "אנו מעריכים את מנהיגותה של גרמניה בתקופה הנוכחית בהגנה על הדמוקרטיה וערכיה בעולם כולו ובאירופה בפרט. כולנו יודעים כי דמוקרטיה היא תנאי לחירות, אולם חירות לעולם אינה דבר פשוט. ישראל היא דמוקרטיה תוססת עם קולות שונים, מגוונים וביקורתיים, גם אם לעיתים הקולות האלה, קשים לעיכול ומקוממים. דווקא מתוך המחויבות והכבוד לעמדות שונות, אנו דוחים את החלטתה האחרונה של אונסק"ו המגדירה את ישראל ככוח כובש בירושלים, בירתנו, שבה אתה ניצב כעת אדוני הנשיא. עם לא יכול להיות כובש בארצו. ואנחנו איננו כובשים בבירתנו. אנחנו מברכים על התנגדותה של גרמניה לנוסח המוטה והמעוות של החלטה זו."

"כאומה שסבלה מרדיפות ופליטות יותר מכל אומה אחרת בהיסטוריה, איננו יכולים לעמוד מנגד למול הזוועות שמתרחשות סמוך לגבולנו", אמר הנשיא בהתייחס למלחמת האזרחים המתרחשת בסוריה והמשיך: "כאן בישראל הפך בית החולים הקטן בעיר נהריה, למרכז המוביל בעולם בטיפול בפצועי מלחמה, רובם מגיעים אלינו מסוריה, שמוגדרת כמדינת אויב. איננו נרתעים מלסייע לאיש, כך נהגנו בעבר וכך ננהג גם בעתיד. עם זאת, אנחנו תובעים מהקהילה הבינלאומית לעשות הכל כדי לסיים את המשבר ההומניטרי המתמשך בסוריה תוך מאבק בכוחות עוינים המסכנים את השלום והיציבות באזורנו."

בסוף דבריו הביע הנשיא תקוותו כי פגישותיו בביקור זה יישאו פרי ויוסיפו להעמיק את הקשרים בין ישראל לגרמניה.

בפתח דבריו הודה נשיא גרמניה ד"ר שטיינמאייר לנשיא המדינה על פגישתם הלבבית ויוצאת הדופן אמש בשוק מחנה יהודה בירושלים ואמר: "אנחנו התרשמנו מאוד מהאווירה התוססת והצבעונית שפגשנו בקרב הישראלים הצעירים שבילו במתחם. ראינו גם תיירים צעירים מגרמניה מבלים יחד עם צעירים ישראלים, מראות שהזכירו את המתרחש גם בברלין. זו הייתה חוויה נהדרת".

הנשיא שטיינמאייר שב וציין עד כמה חשוב היה לו להעיד בביקורו הראשון בישראל בתפקידו כנשיא על מחויבות גרמניה כלפי המדינה, ואמר: "היחסים בין מדינת ישראל לגרמניה מיוחדים, כך היה בעבר, וכך יהיה בעתיד. חידוש היחסים בינינו הם נס, נס שהתחולל בין גרמנים שלקחו על עצמם אשמה בלתי נתפסת, לבין עם ישראל ומדינת ישראל שהושיטו להם יד. יחסינו הם יחסי אמון, בהם אנו מחויבים לעבר, ועמלים על בנית עתיד משותף."

"בשבועיים האחרונים חווינו רוחות חזקות, אבל הבסיס עליהם מושתתים יחסינו איתן, והוא יכול לעמוד בכל הניסיונות," הוסיף נשיא גרמניה ואמר: "היחסים ביננו חשובים ועמוקים מידי כדי לקשר אותם לשיח כזה או אחר. גם כאשר יש בינינו חילוקי דעות, כפי שהיו בעבר, אלו לא מסכנים את הבסיס. ביקורי כאן נועד כדי להוסיף ולחזק את היחסים ביננו ולבסס עוד יותר את שורשיהם. כחברים, לדעתי, אין לנו צורך בכללים חדשים להתנהלות, ואנו לא צריכים לפחד ממה שמישהו עלול להגיד."

עוד אמר נשיא גרמניה: "בעיני, האפשרות היחידה להגיע לפתרון היא, שתי מדינות לשני עמים, אני לא רואה אופציות אחרות ואנו יודעים שהסטטוס קוו לא מאפשר התקדמות אמיתית."

בסיום ההצהרות המשיכו הנשיאים לפגישת עבודה משותפת.

צילום: מארק ניימאן / לע"מ  07/05/2017
 
© כל הזכויות שמורות לאתר 2525
למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   2525 » וידאו וגלריות תמונות » הנשיא בפגישת עבודה מדינית עם נשיא גרמניה - תיעוד