מבזקי קורונה

בנט: "לאפשר חיים לצד הקורונה ולא שהקורונה תנהל אותנו"

ראש הממשלה, נפתלי בנט, ביקר היום (ג'), 12 באוקטובר 2021, ו' בחשון תשפ"ב, בבית ספר היסודי "רמון" ע"ש אילן רמון ז"ל במודיעין, ביחד עם שרת החינוך, יפעת שאשא-ביטון, וראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות ויו"ר השלטון המקומי, חיים ביבס. ראש הממשלה הגיע במטרה להתרשם מקרוב מפיילוט הכיתות הירוקות, אותו הנחה לקדם בשבוע שעבר.

מדברי ראש הממשלה, נפתלי בנט, בביקור:

"לפני שבוע אמרנו שתוך שבועיים נשלים את מתווה הכיתות הירוקות ונפסיק את הבידודים. הקדמנו ועמדנו במשימה.
כדי שההורים יכלו לצאת לעבודה וכדי שהילדים המקסימים יוכלו להגיע ללמוד כל יום, הפסקנו באופן מלא את הבידודים בערים הירוקות ועברנו למתווה של בדיקות. מערכת החינוך חוזרת לעבוד בצורה מלאה בערים הירוקות.

אומרים שיש מחסור בבדיקות, זה לא נכון. אין מחסור בבדיקות. בעודנו מדברים, כרגע מטוס נוחת עם 2.5 מיליון בדיקות ומחר עוד 2.5 מיליון בדיקות. יש בדיקות מספקות לכל תלמידי ישראל. סך הכל כ-30 מיליון בדיקות ינחתו במדינה בימים הקרובים.

בכלל, יום אחרי יום אנחנו שוברים את גל הדלתא, אבל בשיטה אחרת. לא באמצעות סגרים, לא באמצעות מגבלות גורפות, אלא בניהול צמוד, חכם וגמיש, כדי לאפשר חיים לצד הקורונה ולא שהקורונה תנהל אותנו.

אנחנו עכשיו נערכים לשלב הבא, ואני רוצה לומר תודה ענקית לשרת החינוך, יפעת שאשא-ביטון, שנלחמת לאורך הדרך כדי לשמור על מערכת החינוך בצורה טובה, בטוחה ופתוחה, בכל ההיבטים – גם בהיבט הרגשי וגם בהיבט הלימודי.

אני רוצה להודות לראש העיר מודיעין-מכבים-רעות ויו"ר השלטון המקומי, חיים ביבס, בן ברית אמיתי שאכפת לו שכל הרשויות יוכלו לתפקד בתקופה הזו. אני משוכנע שביחד נמשיך לעבוד ונוכל לשמור על ישראל פתוחה".

קודם לכן, נפגש ראש הממשלה בנט עם הצוות החינוכי של בית הספר ושמע ממנו על ההיערכות בכיתות הפיילוט, במטרה לבחון את המתווה לסיום הבידודים ביישובים הירוקים. כמו כן, נפגש רה"מ עם תלמידי כיתה ו', אחת מכיתות הפיילוט בבית הספר, ושוחח עמם על חשיבות הבדיקות, כדי לקטוע את שרשראות ההדבקה.

 

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button

Close
Close