דוברויות עיריות ומועצות

מערכת גשרים בגובה של כ-9 מ' במתחם גן סאקר המחודש

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, חנך היום (ג', 23.11) את מתחם גן סאקר המחודש: "גן סאקר, מסמליה המוכרים והאהובים של ירושלים והפארק הגדול בבירה, שודרג והפך לסנטראל פארק הירושלמי. נבלה בו, נהנה ממנו וגאוותנו בו ובעירנו האהובה"

גן סאקר, ששטחו נאמד בכ-100 דונם, עבר בשנה האחרונה מתיחת פנים משמעותית. בהנחיית ראש העיר, משה ליאון, הובילה עיריית ירושלים מהפכה בגן. שודרגו ונבנו: מתחם משחקים ייחודי, שבילי ריצה, מגרשי ספורט, מצלמות אבטחה ובקרוב אף תופעל במקום רשת אינטרנט אלחוטית.

בטקס השתתפו ראש העיר, חברי מועצה, מנכ"ל העירייה – איציק לארי, מנכ"ל הרל"י – אייל חיימובסקי, מנכ"ל חברת מוריה – גלעד בר-אדון ותושבי העיר. טרום הטקס, התקיים במתחם הפנינג שכלל מופעי מוזיקה, הרכבים מוזיקליים נודדים, להקה מקסיקנית שהולכת על קביים קרקסיים, פסלים חיים, מתחם בועות סבון, שש-בש, מטקות, דמקה ועוד מגוון משחקי שולחן ורצפה.

העבודות לשדרוג הגן בוצעו על ידי עיריית ירושלים באמצעות הרשות לפיתוח ירושלים וחברת מוריה. במסגרתן, שודרגו כל השבילים הקיימים, התווסף שביל ריצה באורך 1,700 מ', חודשה התאורה ונוספו מצלמות אבטחה עם כריזה שמחוברות לחמ"ל העירוני לאורך כל שעות היממה, נקודות הטענה לטלפונים ובעתיד הקרוב, אף תופעל במקום רשת אינטרנט אלחוטי (Wifi). בגן סאקר שודרג גם שביל אופניים באורך 700 מ', שמתחבר לשביל האופניים "מתחנה לתחנה" (מתחנת רכבת נבון לתחנת רכבת מלחה), שאורכו כ-3.5 ק"מ.

הוצבו פינות ישיבה, ריהוט רחוב וברזיות חדשות, וכן נבנה מבנה שירותים נוסף בצד הדרומי של הגן. הוקמה גם גינת כלבים גדולה והותקנו ברזיות לכלבים. בנוסף, נשתלו מרבדי דשא חדשים בשטח של כ-11 דונם וטופלה מערכת ההשקיה. בגזרת הספורט, נבנה מתחם צפוני של מגרשי ספורט, הכוללים לראשונה רחבת TRX, כדורגל משולב, כדורסל וסקייטפארק.

מתחם הספורט נתרם על ידי רוברט קראפט ומשפחתו. קראפט הוא איש עסקים ונדבן יהודי אוהב ירושלים. בעירייה ציינו כי "תרומותיו הרבות לפיתוחה ולשגשוגה של הבירה הינן עדות לחברות, לשותפות ולאמונתו בעיר ירושלים".

במסגרת שדרוג הפארק, נבנה גם מתחם משחקים ייחודי על פני שטח של כ-3 דונם, ובו מספר מתקנים ייחודיים, אשר טרם נראו כמותם בישראל. המתקנים בוצעו על ידי חברת נ.ע לבה וחברת KOMPAN מדנמרק והם יוצרו באופן מיוחד עבור העיר ירושלים (פירוט המתקנים בהמשך).

בנוסף, הוצב במתחם מתקן משולב ונגיש, המותאם לשימוש עבור ילדים עם מוגבלות ומכיל מגוון רחב של משחקים כגון פאנלי משחק, מגלשות, גשרים. עוד, הותקנו גם נדנדות מסוגים שונים ובגבהים משתנים וכן אומגה באורך כ- 10 מ' ומערכת הצללה מתקדמת ודקורטיבית במיוחד.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "גן סאקר החדש הוא בשורה נהדרת לכלל תושבי ירושלים ולבאים בשעריה. הגן הפך עם השנים לאחד הסמלים המרכזיים בבירה ולמקום התכנסות, מפגש ובילוי לכלל תושבי העיר וגם המדינה. הגן מרכז אטרקציות רבות עבור כלל הגילאים. העירייה תמשיך לפעול לשדרוג התשתיות ואתרי התיירות בכל רחבי העיר לטובת כלל תושבי העיר והמבקרים בה. ירושלים – שנתחדש!".

 

מתחם המשחקים הייחודי – פירוט

המתקן הבולט ביותר הוא מגדל בעל אלמנטים של טיפוס המתנשא לגובה של כ-16 מטרים. מהמגדל, יוצאות 3 מגלשות:

  1. מגלשה בגובה כ- 11 מ' ובאורך של כ- 22 מ'.
  2. מגלשה בגובה כ- 6.5 מ' ובאורך כ- 19 מ'.
  3. מגלשה בגובה כ-2.80 מ',  היוצאת מהמגדל ומסתיימת על הגבעה.

בנוסף, הותקנו במתחם מתקנים נוספים:

  • האריה – מתקן שעשוי מעץ רובינייה המעוצב בצורת אריה, שהוא סמל העיר ירושלים, ובו אלמנטים רבים של משחק. הוא מתנשא לגובה של כ- 4.5 מ' וניתן לשחק בתוכו ומסביבו. מתקן זה עוצב ותוכנן במיוחד לפרויקט זה והוא נגיש לילדים עם מוגבלויות.
  • עמדת דיג'יי FONO – עמדת דיג'יי חיצונית המתאימה לבני נוער ומייצרת מפגש אינטראקטיבי ליצירת מוסיקה. המתקן פועל על אנרגיה סולארית וניתן לשליטה מרחוק (המתקן לא יעבוד בשבתות וחגים).
  • מתקן רשת – מתקן רשת ענקי המורכב מסוגים שונים של טיפוס ומחבר בין המפלסים והגבעה. המתקן נותן תחושה של משחק מעל פני הקרקע כאשר במכרזו מעיין כדור שעליו ניתן לטפס.
  • מתקן SKY WALK – מערכת גשרים בגובה של כ-9 מ', הנותנת תחושה של הליכה בגובה. המערכת משלבת תאים קטנים, בהם ניתן לעצור ולהסתכל על הנוף ומחלקם יוצאות מגלשות גבוהות. המתקן מתחבר למגדל מרובה אלמנטים עם מגלשת נירוסטה גבוהה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button

Close
Close