דוברויות בתי החולים

לראשונה בישראל: תרופה חדשה באיכילוב לטיפול במחלת אלצהיימר

לראשונה בישראל, בפעם הראשונה בעולם מחוץ לארה"ב ניתנה באיכילוב תרופה חדשה לטיפול במחלת אלצהיימר.

מדובר בתרופה פורצת דרך בשם Aducanumab אשר ניתנת בעירוי לאנשים שאובחנו עם מחלת אלצהיימר בשלבים המוקדמים של המחלה, ומטרתה לעכב את הפגיעה במוח והפגיעה התפקודית הנגרמת מהמחלה. התרופה אושרה לשימוש על ידי ה-fda לפני חודשים ספורים ומהווה תקווה חדשה לחולים במחלה חשוכת מרפא זו.

לדברי ד״ר נועה ברגמן, מנהלת השירות לנוירולוגיה קונגטיבית: ״אני תקווה כי טיפול זה הנו תחילתו של עידן חדש שבו חולים עם מחלת אלצהיימר יוכלו לקבל טיפול שיעכב את ההתדרדרות הקוגניטיבית ויאפשר להם איכות חיים טובה יותר לאורך זמן"

ירמיהו קוזרי בן 57 שאובחן לאחרונה עם מחלת אלצהיימר ביחידה הקוגניטיבית אצלנו הוא הישראלי הראשון שקיבל את התרופה פורצת הדרך מספר: "כל חיי עבדתי בשרות המשטרה, לפני כשלוש שנים באמצע מטווח ירי שמתי לב שפיספסתי את המטרות ואז הבנתי שמשהו אינו כשורה איתי. כאשר בישרו לי שאני חולה באלצהמייר בגיל כה צעיר חשבתי שהשמיים נפלו עלי. כשהציעו לי להתחיל בטיפול החדש לא היססתי לרגע. אני יודע שלמטווח אני כבר לא אוכל לחזור אבל אני עדיין גבר צעיר עם מטרות וחלומות. אני מקווה שהטיפול החדש יוכל לעזור לי להגשים אותם".

ד״ר תמרה שיינר, נוירולוגית ומנהלת תחום טיפולים מתקדמים למחלת אלצהיימר, מוסיפה כי: ״מדי יום אני חווה את הקושי של המטופלים ובני משפחותיהם בהתמודדות עם אובדן יכולות החשיבה והעצמאות. אנו נעשה הכל להמשיך לעמוד בחזית הרפואה ולקדם טיפולים חדשניים לטיפול ומניעה של דמנציה".

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button

Close
Close