דוברות המשטרה

נסיעה על השלג ברכב שאינו מתאים לכך מסוכנת ויש להימנע מכך

דוברות המשטרה: יחידת חילוץ עציון יהודה (מחוז ש"י):

בהתאם לתחזית השירות המטאורולוגי, החל מהשעות הקרובות היום (יום רביעי) צפוי לשרור ברחבי הארץ ובדגש על אזור גוש עציון, חברון, הר חברון, והעיר ירושלים הנמצאת גם היא בתחום האחריות של יחידת החילוץ עציון-יהודה מזג אוויר סוער שילווה במשקעים וטמפרטורות נמוכות, כולל שלג וקרה באזורים הגבוהים ובעיר ירושלים ובסביבתה.

מתנדבי יחידת החילוץ עציון-יהודה של משטרת מחוז ש"י מרחב יהודה ערוכים לכל קריאה שתתקבל במחוז ש"י ובמחוז ירושלים על מנת לסייע למשטרת ישראל לטובת הצלת חיים, ככל שיידרש בתיאום עם הרשויות המקומיות, צה"ל וכלל גורמי החירום וההצלה, והגעה מהירה באמצעות רכבי שטח ייעודיים למוקדים שבהם יידרש טיפול וסיוע מידי כתוצאה מפגעי מזג האוויר.

אנו קוראים לציבור להיות קשובים לפירסומי משטרת ישראל אשר תספק מידע בזמן אמת אודות חסימות כבישים ושיבושי תנועה בעקבות מזג האוויר באמצעות כלי התקשורת. כמו כן ניתן לקבל מידע אודות שינויים בהסדרי התנועה גם באמצעות מוקד המידע הארצי של משטרת ישראל שמספרו 110. בכל אירוע חריג המצריך התערבות משטרתית מידית – יש לפנות ללא שיהוי למוקד החירום של המשטרה שמספרו 100.

יש להישמע להנחיות השוטרים בשטח ולשמור על כל כללי הבטיחות והזהירות בעת נסיעה בכבישים ובכלל.

להלן הנחיות והמלצות לציבור:
🔹נסיעה על השלג ברכב שאינו מתאים לכך מסוכנת ויש להימנע מכך.

🔹נוכח צפי מזג האויר הסוער והסיכוי להיערכות של שלג בדרכים, מומלץ לוותר על נסיעות שאינן הכרחיות, בפרט באזור מרחב יהודה והרי ירושלים החל מהיום בשעות אחה״צ ועד ליום חמישי בבוקר.

🔹רוחות חזקות עלולות להוביל לקריסת עצים, עמודים וכיו״ב, וכן להתעופפות של חפצים שונים. יש לדווח על כל מפגע מעין זה לרשויות בהקדם.

🔹יש להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך ולהאט משמעותית בעת כניסה לעקומות וביצוע פניות חדות.

🔹כשהכביש רטוב וחלק, מרחק הבלימה גודל. לכן נדרש לשמור מרחק גדול יותר מהרכב שלפנים, ולנהוג לאט ובזהירות בפרט כשיש קרה על הכביש עקב סכנת החלקה.

🔹יש להתרכז בנהיגה ולהימנע מהיסח דעת בדגש על שימוש בטלפון הנייד.

🔹שימו לב להולכי רגל- בעת מזג אויר גשום וסוער, קשה יותר להבחין בהולכי רגל ולבלום בזמן במקרה הצורך. יש להאט הנסיעה באזורי מגורים ולתת זכות קדימה להולכי רגל.

🔹 יש לאחוז את ההגה בשתי ידיים מאחר וכניסה עם הרכב לשלולית, ובורות המוסתרים ע"י הצטברות מים על הכביש – עלולה לגרום לסטייה פתאומית של הרכב.

🔹 בטרם הכניסה לרכב: חובה לבדוק כי צמיגי הרכב תקינים ובלחץ האוויר הנדרש. יש לבדוק כי המגבים תקינים ואינם פגומים. יש לדאוג לנקות את שמשות הרכב על מנת לספק תנאי ראות טובים לנהג, וכן לנקות את פנסי הרכב הקדמיים והאחוריים- על מנת לראות ולהראות בהתאם.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button

Close
Close