2525 - מבזקי חדשות והודעות דוברותמבזקים ביטחוניים

בנט: "אני קורא לישראלים באוקראינה – שובו הביתה"

ראש הממשלה, נפתלי בנט, בפתח ישיבת הממשלה:

"נמצא איתנו היום אורח מיוחד, מתיאס קורמן, מזכ"ל הארגון לשיתוף פעולה ולפיתוח כלכלי, ה-OECD.

כלכלת ישראל חזקה. גם בשנה של שני גלי קורונה אנחנו בצמיחה יוצאת מן הכלל של כמעט 7%, בגלל ההתעקשות של כולנו לשמור על המשק פתוח. המדיניות הזאת, של "ישראל פתוחה", והצמיחה הגבוהה, מאפשרות לנו להעלות שכר החיילים, לדאוג לקשישים ולהקל על המשפחות העובדות, באמצעות הפחתת מיסים. זה החוזה ההוגן: ישראלים שיוצאים לעבודה, יישארו עם יותר הכנסה פנויה בסוף החודש. אנחנו נקח מהם פחות מיסים.

הפחתת מיסים היא דבר חשוב שיפנה עוד הכנסה לצריכה, אבל במקביל המחירים בישראל צריכים לרדת. משך עשרות שנים הכלכלה הישראלית סובלת ממעכבי תחרות, כל מיני פטנטים שנועדו להגן על קבוצות מסוימות ולמנוע תחרות בריאה שתקל על יוקר המחיה של רוב הציבור.

המטרה שלנו, שרי הממשלה, היא לפתוח. זה לוקח זמן, שכנוע ומציאת פתרונות, אבל רוב הציבור מצפה שנעשה את זה, נותן לנו רוח גבית ומצפה לראות תוצאות.

אנחנו לא יודעים מה יהיו ההתפתחויות בימים הקרובים בין רוסיה לאוקראינה. כמו כל העולם, אנחנו מקווים שהמתיחות תסתיים ללא הסלמה, אבל, חובתנו הראשונה היא לדאוג לאזרחים שלנו, האזרחים הישראלים. ולכן, במהלך השבת, שר החוץ, אני והצוותים שלנו, דאגנו להגביר מאוד את קצב הטיסות לישראל.

אני קורא פה שוב, לישראלים באוקראינה – שובו הביתה. אל תקחו סיכון מיותר. אל תחכו למצב שבו תרצו מאוד לחזור, וזה יהיה בלתי אפשרי. גלו אחריות לחייכם, צאו מאוקראינה במהירות האפשרית ובואו הביתה.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button

Close
Close