דוברות המשטרה

מפקד מג"ב אמיר כהן: "נכונו לנו עוד אתגרים רבים בלחימה בטרור"

דוברות המשטרה (מג"ב):

היום (ראשון), התקיים טקס מצטייני יום העצמאות במשמר הגבול במעמד מפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי, מפקד מג"ב ניצב אמיר כהן, ספ"כ מג"ב, מפקדי מג"ב בדימוס, ראשי מועצות אזוריות, נציגות מפצועי החיל ומכובדים נוספים.

במהלך הטקס, הועלו בדרגות לוחמים וקצינים מצטיינים לכבוד יום העצמאות ה-74 למדינת ישראל.

מפכ"ל משטרת ישראל, רב ניצב יעקב שבתאי אמר בנאומו: "זו הייתה שנה היסטורית שבה חיזקנו את משטרת ישראל, ובתוכה את משמר הגבול, באופן משמעותי ואולי אפילו חסר תקדים: הגדלנו את כוח האדם אחרי שנים של קיצוצים, הוספנו תקציבים ואמצעים, הרחבנו את תחומי האחריות, עשינו שינויים מבניים, בשורה התחתונה, הכנו בצורה הטובה ביותר את החיל לאתגרי העתיד. השנה השבעים ושלוש לעצמאותנו, היא ההוכחה שאנחנו במדינת ישראל ובמשטרת ישראל, חייבים את משמר הגבול חזק, עוצמתי, חכם, טכנולוגי והתקפי.
היה כבר מי שאמר – הזרוע המבצעית של משטרת ישראל. אמר וצדק, ולשם אנו ממשיכים להוביל את החיל המפואר הזה יחד עם סגל הפיקוד של משטרת ישראל, ובפיקודו של מפקד מג"ב, חברי ניצב אמיר כהן.
כי הלוחמים הטובים ביותר כבר כאן – את כל השאר אנחנו כבר נדאג לספק. אנו רואים פעם אחר פעם את גבורתם של לוחמי ולוחמות משמר הגבול. מדהים שהגבורה הזו לא רק שלא דועכת, אלא להפך, היא הולכת ומתחזקת. אני עומד כאן היום מולכם, נרגש מאוד מהמעמד.
במשך שנים ארוכות, מג"ב היה לי לבית. במשך שנים ארוכות חבשתי את הכומתה הירוקה בשלל תפקידים וגזרות. והיום אין גאה ממני לראות אתכם, לראות את החיל הכל כך מיוחד הזה, מתפקידי כמפכ"ל המשטרה. אני גאה לראות את המפקדים לוקחים כל משימה ועושים אותה עד הסוף, והכי טוב שאפשר. אני גאה לראות את הלוחמים בשטח דרוכים ומוכנים לכל איום ואתגר.
כולי תקווה שבשנה הקרובה נביא יחד עם השר לביטחון הפנים והממשלה כולה, להכרה הרשמית במשמר הגבול כמשמר הלאומי של מדינת ישראל, מה שיקנה למג"ב יכולות, אמצעים ותקציבים שיאפשרו למשטרת ישראל התמודדות עם תרחישי האיום אליהם אנו נערכים.
שיהיה לכולנו חג עצמאות שמח, מהנה ובטוח."

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן: "בעוד ימים אחדים, נתייחד כולנו עם זכר הנופלים ונפגעי פעולות האיבה. נכונו לנו עוד אתגרים רבים בלחימה בטרור ובפשיעה החמורה. אתגרי הביטחון נערמים ולמדינת ישראל ומשטרת ישראל דרוש משמר לאומי- גוף מבצעי, עוצמתי ואיכותי שיוכל לשמור ולהגן על הזכות הבסיסית, הזכות לחיות בביטחון. זאת לצד הפעילות המשותפת שמתבצעת יום-יום עם צה"ל ושב"כ."

במסגרת הטקס, שיבח מפקד משמר הגבול ניצב אמיר כהן את פעולת לכידת המחבלים שביצעו את הפיגוע באריאל על ידי לוחמי הימ"מ ומעצרו של הפושע הנמלט שדרס אמש לוחם מג"ב ופצע אותו באורח קשה ובירך את מפקד הימ"מ לרגל העלתו לדרגת תנ"צ הבוקר. בהמשך השבוע, תנ"צ ח' ישיא משואה כהוקרה והערכה לפעילות לוחמי משמר הגבול ומשטרת ישראל.

בסיום דבריו אמר מפקד החיל: "אני מודה לשר ולמפכ"ל על תמיכתם בהתעצמות החיל ובהכרה הלאומית שהעניקו לימ"מ. לעולם נזכור את הבנים והבנות שחירפו נפשם למען ביטחונה של מדינת ישראל. מכאן, אבקש לחזק את המשפחות השכולות ולשלוח ברכת בריאות איתנה לפצועי החיל".

בסיום הטקס, אירח מפקד מג"ב את הפצועים בלשכתו, שמע מהם אודות תהליך החלמתם ואיחל להם באופן אישי רפואה שלמה וחזרה מהירה לשירות.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button

Close
Close