מבזקים ביטחוניים

שלמה נאמן: "דם נופלינו, יקירינו ,קדושינו, לא רק זועק מן האדמה, אלא יוצק את האדמה"

בצלאל סמוטריץ בטקס יום הזיכרון בגוש עציון: "התקומה הייתה משאת נפשם של דורות על גבי דורות, זכינו אנחנו לחיות בעת הזו ולהיות חלק ממנה"

ביום בו אנו זוכרים את החללים במערכות ישראל ופעולות האיבה, ביישוב כפר עציון זוכרים את יום נפילת גוש עציון בתאריך ד' באייר תש"ח בו נהרגו ונפלו בשבי מגיני הגוש, כמו גם את החללים נוספים במערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. הטקס התקיים היום (ד') בבית העלמין בכפר עציון במעמד יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ, מח"ט עציון, אל"מ אייל שוימר, ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן ובהשתתפות המשפחות השכולות ואלפי משתתפים שהגיעו להתייחד עם יקיריהם.

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן: "הדם הטהור והגואל הופך אותנו לנשמה אחת ולגוף אחד ומאוחד"

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ אמר בטקס: "אנחנו עומדים בעיצומם של ימי ספירת העומר, ימי בניינם של ישראל. ראשיתם של ימי בניין אלה לפני כ3,000 שנה מהגאולה פיזית של יציאת מצרים אל הגאולה הרוחנית של מתן תורה. אותה תורת חיים שהיא יסוד קיומנו כעם וכמדינה. אותה השגחה עליונה שמלווה את עמנו לאורך ההיסטוריה הארוכה והפתלתלה שלו.

להבדיל את התקומה שהייתה משאת נפשם של דורות על גבי דורות ושזכינו אנחנו לחיות בעת הזו ולהיות חלק ממנה , בעת הזו מתכנסים לימים הללו, ימי העצמאות וימי איחודה של ירושלים ושוב קומת העצמאות הפיזית ועל גביה קומתה רוחנית, קומתה של ירושלים.

כל כך חסרה לנו השגחה עליונה בימים הללו, ימי הבניין וימי ספירת העומר. הבניין הזה בניין גדול הוא, בניין של גאולה. בניין של חזרת השכינה לציון. וכדרכם של דברים גדולים שהם באים בקושי, בניין של ייסורים. כמה נהרות של דם נשפכו ארצה כמים לאורך הדורות במעלה הבניין הזה. בית העלמין הזה שהמצבות זועקות אלינו מהאדמה במחיר הדמים הזה".

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן אמר בטקס: "ברוך המבדיל בין קודש לחול, בין אור לחושך, בין ישראל לעמים, בין ארץ ישראל לארץ העמים. בין גלות לגאולה . ודם נופלינו, יקירינו ,קדושינו, לא רק זועק מן האדמה, אלא יוצק את האדמה, מבטיח את קיומנו. הופך אותה לייסוד גדול של המדינה החזקה והמאוחדת. הדם הטהור והגואל הופך אותנו לנשמה אחת בגוף אחד. וביום הזה אנו זוכרים ופועלים למען המחר, למען ילדנו, למען מדינתנו ולמען אמונתנו".

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button

Close
Close