דוברות כיבוי אש

רס"ר עידן אבוחצירה: "אין ספק שתושיית הלוחמים הצילה את חייהן"

דוברות כבאות והצלה לישראל מחוז דרום:

חילוץ שתי נשים שנקלעו לסכנה בנהר הירדן במהלך אימון של "יחידת חילוץ ממים זורמים"-תחנת דימונה

בימים האחרונים "יחידת חילוץ ממים זורמים" של תחנת דימונה ביצעה אימון תלת יומי לטובת תרגולות חילוץ מורכבות בנהר הירדן בפיקודו של מפקד "יחידת להבה" סגן טפסר דורון אלמשלי.

תוך כדי האימון הגיעו הלוחמים לגשר "בנות יעקב" כאשר במהלך התרגולות הלוחמים זיהו סירה שהגיעה לאיזור בו הזרמים מתחזקים ומתוך הסירה נפלה אישה כבת 60 ונסחפה עם הזרם, חברותיה שהיו על הסירה החלו לזעוק לעזרה ומיד צוות החילוץ זינק לעברה והחל במרדף אחריה במים הזורמים.

לאחר כמאתיים מטרים, הצוות הגיע אליה כשהיא נמצאת באפיסת כוחות מוחלטת ונמצאת עם ראשה שמוט תחת המים לאחר שבלעה כמויות גדולות של מים. במקביל הגיעה סירה של המחלצים יחד עם מפקד יחידת להבה והם חילצו את האישה למקום מבטחים ופינו אותה לקבלת טיפול רפואי.

מיד עם חילוץ האישה, זיהו הלוחמים אישה שנפלה מסירה נוספת במקטע בו הזרמים מתחזקים וישנה סכנה של חבלה מסלעים. בתגובה מהירה ובפעולות מקצועיות של צוות החילוץ אף היא חולצה ללא פגע.

מפקד "יחידת החילוץ ממים זורמים" רס"ר עידן אבוחצירה מסר:
"אנו פועלים בתרגיל מורכב ולנגד עיננו נקלעו שתי נשים לסכנה מוחשית. נדרכנו מיד ונכנסנו לאירוע אמת שבו חילצנו את הנשים שכמעט טבעו בזרמים. אין ספק שתושיית הלוחמים ופעולה מהירה ומקצועית הצילה את חייהן".

טל איפרגן | דובר כבאות והצלה תחנה אזורית דימונה

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button

Close
Close