דוברויות בתי החולים

ילדה בת 4.5 בלעה מטבע של 5 שקלים

חייהן של ילדה בת 4.5 שבלעה מטבע של 5 שקלים שנתקע בוושט ואישה בת 50 שעצם באורך 3 ס"מ נתקעה בגרונה, ניצלו אמש בשני ניתוחים דחופים שבוצעו במרכז הרפואי בני ציון

שני המקרים אירעו בהפרש של שעות ספורות אחד מהשני. במקרה הראשון. הילדה בת 4.5 הובהלה בדחיפות לחדר המיון מרכז רפואי בני ציון לנוכח חשד לבליעת גוף זר לאחר שנצפתה במצוקה והקיאה מספר פעמים ובהדמיה שבוצעה לילדה נתגלה שבלעה מטבע של 5 שקלים שנתקע בוושט.

הילדה נבדקה על ידי צוות מומחים במחלקת אף אוזן גרון במרכז הרפואי בני ציון בראשותו של מנהל המחלקה ד"ר ריאד חניפס ווהוחלט להציא את הגוף הזר בדחיפות והיא הועברה לחדר ניתוח, נותחה ובהרדמה מלאה ע"י ד"ר חניפס ורופא תורן ד"ר יוסף חורי , ששלפו את המטבע מהוושט דרך הפה בפעולה הקרויה אזופגוסקופיה, שבמהלכה מתבצעת סקירה לאורך חלל בית הבליעה והוושט, שולפים את הגוף הזר ומוודאים כי אין קרעים או דימומים שעלולים להיגרם מגוף זר שתקוע בוושט. הפעולה הסתיימה בהצלחה עם הוצאת המטבע.

הילדה התאוששה במהירות מהניתוח, הרגישה טוב חזרה לאכול ולשתות ושוחררה לביתה במצב כללי מצויין.

במקרה השני, בת 50 , פונתה לחדר המיון במרכז רפואי בני ציון עקב תלונות על קשיים בבליעה וכאבים שהופיעו במהלך ארוחת צהריים. גם במקרה זה בבדיקה שערכו מנהל מחלקת א.א.ג ד"ר ריאד חניפס ורופא תורן ד"ר יוסף חורי, התעורר החשד לבליעת גוף זר ולאחר הדמית סיטי התברר כי ישנו גוף זר  התקוע באיזור הוושט.

האישה הובהלה לחדר ניתוח וגם במקרה זה עברה הליך של אזופגוסקופיה בהרדמה כללית, שבמהלכו הוצאה בשלמותה עצם באורך של 3 ס"מ. האישה חשה בטוב לאחר הניתוח ושוחררה לביתה.

מנהל מחלקת א.א.ג במרכז הרפואי בני ציון ד"ר ריאד חניפס: "מטבעות וחפצים אשר נתקעים באיזור הוושט עלולים להיות מסוכנים הן למבוגרים והן לילדים ועלולים לגרום לקרעים בוושט ובחלק מהמקרים גם להוות סכנת חיים של ממש.

גדי נס
דובר
המרכז הרפואי בני ציון

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button

Close
Close