דוברות כיבוי אש

טפסר ניזאר פארס: "מערך הכבאות איבד ממיטב לוחמיו ועובדיו במהלך שירותם"

דוברות כבאות והצלה לישראל | מחוז צפון

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה – מחוז צפון מתייחד עם זכר 24,068 הנופלים

הבוקר (ד׳), עם הישמע צפירה בת 2 דקות, נפתח טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, בתחנה האזורית גליל-גולן שבקריית שמונה.

הטקס התקיים במעמד מפקד המחוז, טפסר ניזאר פארס, משפחתו של לוחם האש תיימור קבלאן ז״ל, סגן מפקד המחוז, תת טפסר יאיר אלקיים, מפקד תחנת גליל גולן, טפסר משנה נתן בנשימול, סגן נשיא בית המשפט השלום בקריית שמונה, מפקדים, לוחמי אש, עובדות ועובדים ממטה המחוז והתחנה.

החל משעות הבוקר פקדו לוחמי האש ועובדי המחוז את קבריהם של לוחמי האש ועובדי מערך הכבאות שנפלו בעת מילוי תפקידם. דגלי הלאום הורדו לחצי התורן, הונחו זרי זיכרון והודלקו אבוקות זיכרון.

השנה השכול פקד את מחוז צפון של כבאות והצלה לישראל. רס״ל תיימור קבלאן ז״ל, נפל בעת מילוי תפקידו בפעילות מבצעית.

מפקד מחוז צפון, טפסר ניזאר פארס: ״האובדן לעולם כואב וקשה מנשוא. לאורך שנים מערך הכבאות איבד ממיטב לוחמיו ועובדיו במהלך שירותם, שירות שכל תכליתו הצלת חיים. לצערי, השנה השכול היכה גם בנו במחוז הצפוני. תיימור קבלאן ז״ל, הקריב את חייו במהלך פעילות מבצעית במטרה להציל חיים ורכוש. במותו ציווה לנו תיימור מורשת שנגדל את הדורות עליה. מורשת של נחישות, הקרבה, ומסירות ללא גבול. אנו מצדיעים היום לחללים, מרכינים ראש לזכרם, מחבקים את משפחות השכול ומבטיחים שנזכור וננציח את זכרם לעד״

אחיו של תיימור קבלאן ז״ל, נשא דברים: "תיימור היה חוד החנית. במותו חתר למגע עם האש וביצוע המשימה. אתם הייתם עבורו המשפחה השניה וככה תמשיכו להיות. תזכרו את צוואתו: חיי אדם כערך עליון. אנו מקווים כי חיוכו וגבורתו יהיו בלבכם לעד.״

מפקד תחנת גליל גולן, טפסר משנה נתן בנשימול: ״מורשתם של הנופלים, חיילי צה"ל ולוחמי האש, היא נר לרגלינו בכל משימה אליה אנו נקראים. נזכור את לוחמי האש, אחינו ובנינו, שיצאו אל משימתם, חרפו את נפשם אל מול הלהבות על מנת להציל חיי אדם ולא שבו עוד. יהי זכרם ברוך"

אורי כהן
רמ״ד דוברות והסברה

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button

Close
Close